Na co zwracać uwagę kupując młotowiertarkę

Młotowiertarka to urządzenie przeznaczone do wiercenia otworów nawet w bardzo twardych materiałach. Dodatkowo bardzo dobrze sprawdzą się między innymi przy wykuwaniu bruzd czy otworów w ścianach oraz stropach. Przed zakupem tego urządzenia warto jednak wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę, aby kupić najlepsze urządzenie.

Najważniejsze parametry młotowiertarek

Wybór tego typu urządzeń na rynku jest przeogromny. Warto przed podjęciem zakupu zapoznać się z parametrami charakteryzującymi urządzenia będące w głównym kręgu zainteresowań.

Rodzaj udaru. Zdecydowana większość dostępnych obecnie na rynku wyposażona jest w udar pneumatyczny. Taki udar ma znacznie większą siłę niż ten mechaniczny, znajdujący się w standardowych wiertarkach, które z pewnością nie dadzą sobie rady z kruszeniem betonu.

Kucie. Każda młotowiertarka potrafi bardzo dobrze wiercić, jednak nie każda potrafi kuć, co należy mieć na uwadze.

Maksymalna średnica wiercenia. Każde urządzenie ma określoną wielkość wierteł, jakie mogą być wykorzystywane z daną młotowiertarką.

Moment obrotowy. Im wyższy tym lepiej dla jakości pracy danego urządzenia. Dzięki większym momentom obrotowym urządzenie będzie w stanie wiercić w najtwardszych materiałach.

Dodaj komentarz